Tisková zpráva

Nevíte, kam o víkendu? Na 16. ročník Truckshow Lužnice 2013!

Lužnice 12. 6. 2013 – Kemp Lužnice pořádá 16. ročník Truckshow Lužnice 2013.
Do jihočeské obce Lužnice se ve dnech 21. – 23. června 2013 sjedou řidiči, dopravci, obchodníci a příznivci této ojedinělé akce.

Hlavní program Truck show Lužnice začíná oficiálním zahájením v sobotu 22. 6. 2013 v 10.00 hodin. V 11.00 hodin následuje odjezd na tradiční „Spanilou jízdu“ kamionů okolím Třeboně – směrem do Lomnice nad Lužnicí, přes Novosedly nad Nežárkou, Mláku, Třeboň a zpět do Lužnice a v jejímž cele pojede moderátor Zdeněk Izer. Stejně jako každý rok se představí i zástupci známých značek. Nebudou chybět ani významné firmy z oblasti náhradních dílů a doplňků pro truckery. Své novinky představí firmy DAF Truck Praha, Scania, Iveco nebo Tatra.

Tradiční ukázka jízdy zručnosti zahájí odpolední část programu. Odpoledne se budou moci návštěvníci zúčastnit oblíbených soutěží jako je odplachtování návěsu, pivní jump, jízda na trakaři, vodní sprint a další, jako je například Misák mokrý pupek, který se letos vrací mezi soutěže. Vítězové budou vyhlášeni i v tradičních disciplínách jako je – „Dědeček truck“, „Nejhezčí kamion“, „Nejvzdálenější kamion“ a firma s „Největším zastoupením“. Během odpoledne se vám představí v silácké show Martin Němec, uvidíte i reprezentantku v disciplíně bodyfitness Veroniku Žižkovou a zapomenout nesmíme ani na ukázku zásahu a likvidace dopravní nehody autobusu. Chybět nebudou ani modely RC trucků Road Train, nahlášeny jsou i airbrushové trucky nebo kamiony z Rakouska.

Ani letos pořadatelé nezapomněli na nejmenší účastníky, kteří mohou na vštívit pouťové atrakce (autodrom, skákací hrad…) a rodiče budou mít možnost posilnit se u stánků s občerstvením. Sobotní večer bude zpěvačce Zuzaně Mikové, uvidíte show Zdeňka Izera, Travesti show Kočky a skupinu Abba Stars revival. Novinkou pro pozdně večerní program je DJ Coco Jambo. Celým dnem vás bude provázet známý moderátor Zdeněk Izer. Na nedělní ráno bude připravena tradiční snídaně – česnečka.

Upozornění: Povodeň se areálu kempu i celé obci vyhnula a řeka Lužnice zde nevystoupila ze svých břehů. Přípravy nebyly přerušeny a pokračují.

Tato akce je ojedinělá v jižních Čechách – je jednou z největších a nejstarších show svého druhu. Akce přispívá k velké propagaci malé, ale krásné vesničky na jihu Čech, která se tímto dostala do podvědomí široké skupiny obyvatel celé republiky a zahraničí. První dvě setkání se konala v roce 1999.

Část výtěžku pořadatelé věnují nadaci TRUCKHELP, jejímž účelem je materiální, finanční a právní pomoc dětem a rodinám pozůstalým po obětech dopravních nehod řidičů profesionálů při výkonu povolání.

Pro bližší informace navštivte adresu www.truckshowluznice.cz nebo naši stránku na Facebooku.

Kontakt:
Kemp Lužnice, Zdeněk Radosta
Lužnice 70, 379 01 Třeboň
Tel. 602 177 686